2Keys

Systemy alarmowe i kontrola dostępu

Ochrona przed Covid-19

qr kod, koronowirus, covid-19, kontrola dostępu, czytniki

W czasach zagrożenia wirusami firma Vanderbilt dla swoich klientów oferuje nowe rozwiązania, które mają na celu pomoc w dostosowaniu firm/obiektów aby mogły znów nadal działać jednak już dużo bardziej bezpieczny dla zdrowia użytkowników sposób. Kontrola dostępu w dobie pandemii teraz pojawia się jako kluczowe narzędzie dla firm realizujące następujące zadania:

  • Zarządzanie ilością osób przebywających w poszczególnych obszarach w celu zapewnienia społecznego dystansu
  • Wykorzystanie dystrybucji kodów QR na email osoby odwiedzającej, które mogą być wykorzystane zamiast tradycyjnych kart KD
  • Oferując inne urządzenia bezdotykowej obsługi takie jak: przyciski wyjścia, czytniki Bluetooth, czytniki kodów QR
  • Zapewniając odczyt temperatury twarzy (wykrywanie gorączki) osób wchodzących do budynku, które jednocześnie mogą sprawdzić, czy te osoby mają założoną maskę ochronną
  • Dostarczanie raportów dotyczących zidentyfikowanych osób, przebywających w towarzystwie osoby zakażonej wirusem
  • Generowanie alarmów dotycząca lokalizacji gdzie przebywa dużo osób aby wskazać personelowi sprzątającemu miejsca, które należy ewentualnie odkazić

Dystans społeczny - ograniczona ilość osób w pomieszczeniu

covid 19, kontrola dostępu, pomiar temperatury i gorączki

Istotne jest więc aby system kontroli dostępu wspierał w osiągnięciu fizycznego dystansowania się. Na danej powierzchni może przebywać określona liczba osób. Zwykle wiadomo ile takich osób może przebywać maksymalnie na danym obszarze gdy znamy jego powierzchnię. Rozwiązanie ACT Enterprise kontroli dostępu pozwala na łatwe definiowanie obszarów/pomieszczeń oraz maksymalnej ilości osób do niego wchodzących. W przypadku przekroczenia tej liczby drzwi nie zostaną otworzone przez system po przyłożeniu nawet karty dostępu posiadającej odpowiednie uprawnienia. Dopiero po wyjściu kogoś, kolejna osoba może wejść.


✔ Możliwość wejścia tylko osób wcześniej zgłoszonych

QR-kod, czytnik kontroli dostępu, ochrona koronowirus

QR-kod, czytnik kontroli dostępu, ochrona koronowirusSprzedawcy detaliczni/zarządcy obiektów mogą oferować np. priorytetowy dostęp. Klienci / goście mogą ubiegać się o przedział czasowy w którym chcą wejść do obiektu i otrzymać na e-mail kod QR, który pozwoli na dostęp tylko w tym okresie.

Przykład zastosowań:

  • Do sklepu detalicznego ustawia się kolejka, ale ludzie mogą przyjechać i pokazać swój kod QR i uzyskać dostęp priorytetowy to znaczy mogą ominąć kolejkę.
  • Ktoś umawia się na określoną godzinę do salonu fryzjerskiego to po przybyciu na miejsce może wejść do obiektu pokazując kod czytnikowi zainstalowanemu przed wejściem.

Pozwala to na utrzymanie określonej ilości osób w obiekcie bez interwencji operatora/zarządcy obiektu. Poza tym całe rozwiązanie można zintegrować z kartami lojalnościowymi.


✔ Raport o możliwych zakażeniach

Raport ten dostępny jest w ACT pro Enterprise oraz ACT365 (więcej informacji pod linkiem). Pozawala on na śledzenie osób, które mogły być zainfekowane, gdzie one przebywały i kto mógł być w danym pomieszczeniu wraz z nimi - co oznacza że mógł zostać zarażony. Jest to bardzo ciekawe narzędzie, które pozwala na działania nawet po dłuższym czasie, gdy operator obiektu dowie się, że w budynku przebywały osoby zarażone.

Chciałbym opisać ACT Enterprise jako najlepsze oprogramowanie do kontroli dostępu na rynku. Uwielbiamy nowy raport o możliwych zarażeniach przez COVID-19. Ponieważ nasi klienci już korzystają z ACT Enterprise, ta funkcja była łatwą do dodania i zapewnia cenną dodatkową usługę, którą możemy zaoferować naszym klientom. Przy minimalnym wysiłku możemy wykorzystać czytniki RFID naszych klientów i wyeliminować potrzebę  czasochłonnego ręcznego śledzenia możliwych kontaktów i zarażeń.
  • Joe Lawlor, właściciel, Safewatch Security Systems.

✔ Zaawansowane zarządzanie gośćmi

COVID19 sprawił, że kluczowe znaczenie dla miejsc pracy ma ograniczenie niepotrzebnego kontaktu między ludźmi i potencjalnych incydentów transmisji wirusa. Busineses szuka nowych sposobów śledzenia i zbierania informacji o ruchu osób w obiekcie w celu ochrony odwiedzających i pracowników. Systemy zarządzania odwiedzającymi pozwalają na wstępne zaplanowanie kto i kiedy będzie mógł odwiedzić naszą firmę. Procesy śledzenia odwiedzających możemy zintegrować się z systemem kontroli dostępu ACT Enterprise pro. Dane w czasie rzeczywistym są dostarczane przez system kontroli dostępu do zarządzania gośćmi. Pozwala to się dowiedzieć ile jest obecnie osób odwiedzających i kiedy one weszły do budynku.


✔ Urządzenia pomiaru temperatury wchodzących

kontrola dostępu, covid 19, koronowirus, pomiar temperatury, biometryka

Kolejnymi urządzeniami oferowanymi przez Vanderbilt pomagającymi na niewpuszczenie do obiektu osób zarażonych lub z gorączką to terminale SpeedFace oraz ProFace. Oba urządzenia cechuje wysoka szybkość działania oraz duża możliwa ilość wgrania szablonów twarzy czy układu dłoni. Urządzenia wykrywają oprócz podwyższonej temperatury również czy osoba wchodząca posiada założoną maseczkę. Dzięki wpisanym szablonom rozpoznaje osoby wchodzące po twarzy lub układzie żył w dłoni. Łatwo się integrują z kontrolą dostępu przez oferowany interfejs Wiegand.W przypadku wykrycia osoby wchodzącej która ma gorączkę lub która nie nosi maski może być uruchomiony alarm wizualno/dźwiękowy lub/i zablokowane przejście.


Bezdotykowe urządzenia kontroli dostępu - czytniki Bluetooth i QR-kod

covid 19, kontrola dostępu, urządzenia bezdotykowe

Istotne jest dla zachowania higieny aby podczas wejścia do obiektu jak najmniej dotykać różne przedmioty. I dlatego też zaleca się zastosowanie czytnków i urządzeń bezdotykowych takich jak czytniki bluetooth czy bezdotykowe przyciski wyjścia. Do tej grupy urządzeń bezdotykowych również zaliczają się czytniki QR-kodów QR-500. Wszystkie one są wspierane przez kontrolę dostępu ACT Enterprise pro/ACT365.

Sprawdź aktualną sytuację epidemiologiczną w twoim kraju / actual infections statistics about Covid-19 accros countries

Zobacz urządzenia dostępne w sklepach:
Czytnik QR kod

Czytnik QR Kod

więcej
Czytniki Bluetooth

Czytniki Bluetooth

więcej
ACT pro kontrolery

Kontrola dostępu ACT pro zarządzana lokalnie

więcej
Czytniki Mifare

Czytniki dostępu Mifare OSDP i Wiegand

więcej

Raport o zakażeniach

Raport o możliwym zainfekowaniu drzwi, pomieszczeń i osób z nich korzystających może być wygenerowany w kontroli dostępu ACT365

więcej
SpeedFace pomiar gorączki

SpeedFace-V5L to urządzanie do wykrywania gorączki u osób wchodzących do budynku. Posiada też identyfikację twarzy oraz dłoni a także wyposażone jest w czytnik linii papilarnych.

więcej
Proface-X pomiar gorączki

ProFace X [TD] - terminal rozpoznawania temperatury osób wchodzących do obiektu. Urządzenie rozpoznaje twarze, a także może identyfikować osoby po układzie żył

więcej

Systemy sygalizacji włamań, centrale alarmowe, kontrola dostępu, czytniki kart - sprawdź naszą ofertę! Konsultacja: Krzysztof 883368047
Jest to nieoficjalna strona wsparcia produktów firmy Vanderbilt.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu